English | Arama | İletişim

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI

 

Hastanemizin Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı'nda öğretim üyeleri ve görevlileri başta olmak üzere uzman personelce ateşli ve bulaşıcı hastalıklara, hastane infeksiyonlarına, cinsel yolla bulaşan hastalıklara (HIV, frengi, bel soğukluğu, vb.) ve infeksiyöz hepatitlere (bulaşıcı sarılık) yönelik modern tıp kapsamında yaklaşımda bulunulmaktadır. Ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklar, hastane infeksiyonları ve kontrolü konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Anabilim dalımızın polikliniği İç Hastalıkları binası 1. katında ve ünitemizin 10 yataklı servisi de yedinci blok altıncı katta (Bölüm 76 Enfeksiyon Hastalıkları Servisi) hizmet vermektedir. Ayrıca ünitemizin bir de araştırma laboratuvarı vardır.

 

Erişkin Hastanesi altıncı katında bulunan servisimizde bir tane 3 kişilik, dört tane 2 kişilik ve iki tane de birer kişilik olmak üzere toplam 10 yatak vardır. Odalarımızın tümünde televizyon ve buzdolabi bulunmaktadır. Servis içinde hizmet veren laboratuvarımızda hastanemizde yatmakta olan veya ayaktan izlenen hastaların klinik örneklerinin mikroskopik incelemesi yapılmaktadır.

 

Şu anda tadilat nedeniyle geçici olarak Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde bulunan araştırma laboratuvarımızda yoğun biçimde uluslarası ve ulusal çalışmalar yürütülmektedir.

 

Üniversitemiz bünyesindeki ünitemize bağlı Hacettepe AIDS Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (HATAM) hastalarımızın izlemi yapılmakta ve konunun uzmanı hekim tarafından test öncesi ve sonrası danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca yıl içinde düzenli olarka eğitici eğitimi kursları ve akran eğitimi kursları düzenlenmektedir. HIV-AIDS hastalığıyla ilgili simpozyum ve kongrelere katılım yapılmaktadır. Yılda dört kez HIV-AIDS dergisi yayımlanmaktadır. Ayrıca toplum eğitimi için broşür, kitapçık ve kitaplar hazırlanmaktadır. HATAM aktviviteleriyle ilgili olarak daha fazla bilgi almak için www.hatam.hacettepe.edu.tr adresini tıklayınız.

 
 Doktorlarımız

 Randevu almak için

 Bölümümüze ulaşmak için

 

 

Doktorlarımız    Başa Dön

Prof. Dr. Serhat Ünal (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Ömrüm Uzun 

Prof. Dr. Murat Akova

Prof. Dr. Işkın Pınar Zarakolu Köşker

Doç. Dr. Sibel Aşçıoğlu Hayran

Dr. Şehnaz Özyavuz Alp

Dr. Ahmet Çağkan İnkaya
Dr. Aygen Tümer
 

Randevu almak için    Başa Dön

444 4 444 numaralı telefondan ya da www.hacettepe.com.tr adresindeki “Online Randevu Al” linkinden veya poliklinik sekreterliğinden randevu alınabilir.
 
Bölümden kontrol muayeneleri verilmektedir.
 
Poliklinik hizmetleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri verilmektedir. Hasta muayenesi sabah 09:00-11:00 saatleri arasında yapılmakta ve istenen tetkik sonuçları poliklinik günlerinde saat 15:00-16:00 arasında görülmektedir.

 

Telefon: 0-312-3051296 (Sekreterlik)

 

Bölümümüze ulaşmak için    Başa Dön

Bölümümüzün öğretim üyelerinin ofisleri Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı'nda bulunmaktadır.

 

Telefon: 0-312-3051296 (Sekreterlik)

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr