English | Arama | İletişim

Ortopedi ve Travmatoloji

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ ANABİLİM DALI

Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüz modern ortopedi ve travmatolojide geçerli tüm tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı bir merkezdir. Kurulduğu günden bu yana ortopedi ve travmatoloji konusunda lider olma özelliğini koruyabilen, sadece tedavi hizmetlerinde değil, Türk ve dünya tıbbına önemli katkıları olan bir kuruluştur. Deneyimli öğretim üyeleri yaptığı önemli çalışmalar ile her yıl uluslarararası bilimsel kongrelerde yer almaktadır. Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’mız Türkiye’nin en fazla yurt içi ve yurt dışı bilimsel yayın yapabilen kliniklerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır.

 

Bölümümüz Hacettepe Erişkin Hastanesi’nde ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nde hizmet vermektedir. Hacettepe Erişkin Hastanesi’nde bölümümüzün 52 yatağı bulunmaktadır. Odalarımız tek ya da iki kişiliktir. Her odada telefon, tuvalet, duş, televizyon ve klima bulunmaktadır. Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesindeki Bölüm 32'de ise toplam 13 adet yatak vardır.

 

Kliniğimize ait haftanın her günü hizmet verebilen 3 adet ameliyathane odası vardır. Polikliniğimiz ise uzman doktorları ve asistanları ile günde yaklaşık 100 hastaya hizmet vermektedir. Acil hizmetler (trafik kazaları, düşmeler vb) için kliniğimizde gündüz ve gece hazır bulunan ayrı bir ekip mevcut olup, hasta bizlere ulaşır ulaşmaz gerekli hizmet ve girişim süratle uygulanmaktadır.

 

 Bölümümüzde verilen tıbbi hizmetler

 Doktorlarımız

 Randevu almak için

 Bölümümüze ulaşmak için

 

 

Bölümümüzde verilen tıbbi hizmetler    Başa Dön

Ortopedi ve Travmatoloji anabilim dalı çok geniş bir yelpazede dağılan hastalıkları içerir. Bölümümüzde her türlü ortopedik hastalık ve kas-iskelet sistemi yaralanmaları tedavi edilmektedir. İyi hizmet verebilmek amacı ile bölümümüz öğretim üyeleri dört ana grup halinde çalışmakta ve gruplarda özgün hastalıklar tedavi edilmektedir.

 

A Grubu: Erişkin ve çocuk omurga hastalıkları, kas-iskelet sistemi tümörleri, ayak ve ayak bileği hastalıkları.

 

B Grubu: Spor sakatlıkları ve artroskopi, omuz, kol, önkol, el bileği ve el (üst ekstremite) yaralanmaları ve hastalıkları.

 

C Grubu: Erişkin rekonstrüktif cerrahi (osteoartrit, eklem protezleri, ekstremite eğrilikleri, erişkin kalça çıkığı).

 

D Grubu: Çocukluk yaş grubu (0-18 yaş) kas-iskelet sistemi hastalıkları ve yaralanmaları, doğumsal veya gelişimsel sakatlıkları (Kalça çıkığı, çarpık ayak (pes ekinovarus) vs.), eklem koruyucu kalça cerrahi girişimleri, deformite düzeltici cerrahi, eksternal fiksatör uygulamaları ve çocuk omurga hastalıkları.

 

Ayrıca her grupta genel iskelet sistemi yaralanmaları ve kırıklar tedavi edilmektedir.

 

Doktorlarımız    Başa Dön

A Grubu

Prof. Dr. Muharrem Yazıcı

Doç. Dr. Mehmet Ayvaz

Yrd. Doç. Dr. H. Gökhan Demirkıran

 

B Grubu

Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Gürsel Leblebicioğlu

Prof. Dr. Özgür Ahmet Atay

Doç. Dr. Egemen Turhan

Yrd. Doç. Dr. Akın Üzümcügil (El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı)

 

C Grubu

Prof. Dr. Mazhar Tokgözoğlu

Prof. Dr. Bülent Atilla

Doç. Dr. Ömür Çağlar

 

D Grubu

Prof. Dr. Cemalettin Aksoy

Doç. Dr. Salih Marangoz

 

Randevu almak için    Başa Dön

Bölümümüzde poliklinik muayene randevuları her pazartesi günü 444 4 444 numaralı telefondan verilmektedir.
 
Eğitim  günü olan çarşamba günleri dışında her gün muayenemiz vardır. Aşağıda belirtilen durumlarda randevu verilebilmektedir.
 Ayrıca hastalara kontrol randevuları bölümden verilmektedir.

Omurga Hastalıkları, Tümör
Erişkin ve çocuk omurga hastalıkları, kas-iskelet sistemi tümörleri, ayak ve ayak bileği hastalıkları.

Spor Yaralanmaları, El Cerrahisi
Spor yaralanmaları ve artroskopi. Omuz, kol, önkol, el bileği ve el (üst ekstremite) yaralanmaları ve hastalıkları. Çocuk el cerrahisini ilgilendiren doğuştan brakiyel pleksus felci.

Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi
Erişkin rekonstrüktif cerrahi (osteoartrit, eklem protezleri, ekstremite eğrilikleri, erişkin kalça çıkığı)

Çocuk Ortopedik hastalıkları
Çocukluk yaş grubu (0-18 yaş) kas-iskelet sistemi hastalıkları ve yaralanmaları, doğumsal veya gelişimsel sakatlıkları (Kalça çıkığı, çarpık ayak (pes ekinovarus) vs.), eklem koruyucu kalça cerrahi girişimleri, deformite düzeltici cerrahi, eksternal fiksatör uygulamaları ve çocuk omurga hastalıkları.

Diğer Açıklamalar
Muayene randevu sayıları yeni hasta randevuları için günlük 15 hasta olacak şekildedir. Kontrol randevuları için ise bir kısıtlama yoktur. Randevular sabah erken saatte verilmeye başlanır ve sadece hasta veya hasta yakınının bizzat başvurmasıyla alınabilir.
 
Yukarıda da belirtildiği gibi doktorlarımız A,B,C ve D olmak üzere 4 grupta çalışmaktadırlar. Her grup haftada bir gün poliklinik hizmeti vermektedir.
Buna göre A grubu Salı, B grubu Cuma, C grubu Pazartesi D grubu doktorları ise Perşembe günü poliklinik muayenesi yapmaktadırlar.
Kontrol için gelecek hastalar ilk kez muayene/tedavi edildikleri grup tarafından kontrol edilirler. Bu nedenle hastaların kontrol randevularını gruplarını bilerek almaları uygun olacaktır. Eğer hasta grubunu bilmiyor ise sekreterlikten öğrenebilecektir.
 

Bölümümüze ulaşmak için    Başa Dön

Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniği Hacettepe Erişkin Hastanesi’nin zemin katındadır (Z Katı). Özellikle hastalıkları nedeniyle yürüme problemi olan hastaların polikliniğe gelmek için 7 no.lu kapıyı kullanmaları önerilir. Çünkü 7 no.lu kapıda böyle hastaların taşınması için sedye ya da tekerlekli sandalyeler ve bunların kullanımında yardımcı olacak personel hazır beklemektedir.

 

Telefonlar: 0-312-3051793 (Poliklinik Sekreterliği)

0-312-3051794 (Poliklinik Sekreterliği)

0-312-3051795 (Poliklinik Sekreterliği)

0-312-3051209 (Anabilim Dalı Sekreterliği)

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr