English | Arama | İletişim

Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

ÇOCUK RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI

 

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık dalı hastalıkların biyolojik yönüyle ilgilenmesinin yanısıra, davranışsal ve toplumsal yönüyle de ilgilenen ve bu açıdan eğitime ve koruyucu sağlığa yönelikte çalışan bir uzmanlık dalıdır. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’müz Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nın deneyimli öğretim üyeleri başta olmak üzere uzman personel ile Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde poliklinik tarzında hizmet vermektedir; yatması gereken hastalar, psikiyatri ve pediatri bölümlerine yatırılarak izlenmektedir. Anabilim dalı bünyesinde oyun için gerekli donanıma sahip bir oyun ve grup odası bulunmaktadır.

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’müz Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde anabilim dalı kısmı ve poliklinik kısmı olmak üzere iki ayrı mekansal yapılanma içinde hizmet vermektedir.

 

 

 Bölümümüzün çalışma konuları

 Doktorlarımız

 Randevu almak için

 Bölümümüze ulaşmak için

 

 

Bölümümüzün çalışma konuları    Başa Dön

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık dalı, hastalıkların biyolojik ve ruhsal yönüyle ilgilenmesinin yanısıra, davranışsal ve toplumsal yönüyle de ilgilenen ve bu açıdan eğitime ve koruyucu sağlığa yönelik de çalışan bir uzmanlık dalıdır. Bölümümüzün çalışma konuları olarak bireysel psikoterapi, oyun terapisi, psikodrama yöntemiyle grup tedavisi, aile tedavisi, farmakolojik tedavi, adli psikiyatri, sosyal hizmet uygulamaları, okullara eğitim danışmanlığı, psikometrik değerlendirmeler ve topluma yönelik koruyucu ruh sağlığı hizmetleri sayılabilir. Bölümümüzce ülkemizde çocuğa ve ergene ilişkin politikaların oluşturulmasına yönelik çalışmalar ve projelerde danışmanlık yapılmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, SHÇEK, Adalet Bakanlığı (Çocuk Mahkemeleri) ve özel eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti verilmektedir.

 

Doktorlarımız    Başa Dön

Prof. Dr. Berna Özsungur (Anabilim Dalı Başkanı)
Prof. Dr. Ferhunde Öktem

Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu Çetin
Prof. Dr. Fatih Ünal

Doç. Dr. Ebru Kültür

Yrd. Doç. Dr. Devrim Akdemir

Yrd. Doç. Dr. Dilşad Foto Özdemir

Öğr. Gör. Dr. Tuna Çak

 

Klinik Psikologlar

Uzm. Psik. Şeniz Özusta

Uzm. Psik. Gülin Evinç

Sosyal Hizmet Uzmanı

Ferda Karadağ
 

Randevu almak için    Başa Dön

Poliklinik Randevuları

Sadece kontrol hastalarına;poliklinik muayene randevuları 444 4 444 numaralı telefondan ve www.hacettepe.com.tr adresindeki “Online Randevu Al” linkinden verilmektedir.

 

Bölümümüze ulaşmak için    Başa Dön

Anabilim Dalı

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nin 4. katındadır. 1 veya 2 no.lu kapılardan girildikten sonra sağda, danışmanın yanından ilerleyen koridorun sonunda veznenin karşısındaki asansöre binildiğinde 4. kattadır. Bu birimde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, öğretim üyelerinin odaları, anabilim dalı bünyesinde çalışan iki klinik psikolog ve bir sosyal hizmet uzmanı odası, iki görüşme odası, bir toplantı odası, rapor sekreterliği ve Anabilim Dalı Sekreterliği bulunmaktadır.

 

Telefonlar: 0-312-3051150

0-312-3051151

 

Poliklinik

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nin 4. katındadır. 1 veya 2 no.lu kapılardan girildikten sonra Hacettepe Erişkin Hastanesi’nin ana koridorlarına yürürken soldaki asansöre binilip 4. Kata çıkıldığında karşınıza çıkan kapı Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü polikliniğinin kapısıdır. Bu birimde bir oyun ve grup odası, üç görüşme odası ve Poliklinik Sekreterliği bulunmaktadır.

 

Telefonlar: 0-312-3052016

0-312-3052017

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr