English | Arama | İletişim

Genel Poliklinik

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI

GENEL POLİKLİNİK VE ÇOCUK ACİL POLİKLİNİĞİ

 Bölümümüzde verilen tıbbi hizmetler

 Doktorlarımız

 Randevu almak için

 Bölümümüze ulaşmak için

 

Bölümümüzde verilen tıbbi hizmetler    Başa Dön

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Poliklinikleri 16 yaş sonuna kadar tüm hasta çocukları kabul etmektedir. Hastalarımızı “kapı doktoru” olarak isimlendirilen bir doktor karşılamaktadır. Kapı doktoru hastanemize gelen hastaları değerlendirdikten sonra, yakınmalarına ve bulgularına göre Çocuk Acil Poliklinik, Genel Poliklinik, Enfeksiyon Polikliniği, İshal Merkezi ve Adölesan Polikliniklerine sıra numarası vermektedir. Sıra numaraları günlük olarak 07:30-16:00 saatleri arasında verilmektedir.

 

Polikliniklerimizin daha iyi hizmet verebilmesi hepimizin çok dikkatli ve titiz çalışmasına bağlıdır. Amacımız hastalara doğru tanı koymak, onları en iyi şekilde tedavi ederek sağlıklarına kavuşturmak olduğu kadar, hastanemizden memnun, bizlere güvenlerini tazeleyerek ayrılmalarını sağlamaktır. Hoşgörü ve güleryüzle yapılan iyi aydınlatma, hasta ve doktor ilişkilerinde başarıya giden en önemli yoldur.

 

Çocuk Acil Polikliniği kesintisiz 24 saat hizmet vermektedir. Acil Polikliniği doktorları sekizer saatlik vardiyalar halinde, her vardiyada en az 2 doktor olmak üzere hizmet vermektedir. Hasta yoğunluğu fazla olan 17:00-24:00 arası saatlerde ve hafta sonlarında doktor sayıları artırılmaktadır. Çocuk Acil Polikliniği’nde acil tüm hastalar 24 saat muayene ve tedavi için kabul edilmekte, gerekli bölümlere olan konsültasyonlar (danışmalar) yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Acil hastalara 24 saat her türlü tetkik ve danışmanlık hizmetleri verilebilmektedir. Acil Servis, hasta muayene yatakları, hasta izlem bölümü, yanık, alçı, cerrahi odalarından ve toplam 13 yataktan oluşmaktadır. Oral ve intravenöz sıvı tedavileri, kan, plazma desteği, buhar ve oksijen uygulamaları, çeşitli medikal tedaviler, hasta monitorizasyonu, alçı-atel, dikiş konması, pansuman hizmetleri verilmektedir. Hastalara ait tam kan sayımı, biyokimya, kan gazı, idrar tetkiki gibi tetkikler Acil Polikliniği yanında yeralan Çocuk Acil Biyokimya Bölümü’nde hızla sonuçlandırılmaktadır.

 

Acil Polikliniği’ndeki hastalar hastanemizde yer olmaması durumunda, genel durumları dengeli bir konuma getirildiktan sonra, başka hastanelerdeki yerleri ayarlandıktan sonra, hasta epikrizi ile birlikte doktor eşliğinde, ambulansla gerekli yerlere ulaştırılıp, teslim edilmektedir.

 

Genel Poliklinik Mavi ve Yeşil Salon adlı iki bölümden oluşmaktadır. Burada yaklaşık 10 doktor, çocuk hastalıklarına yönelik hizmet vermektedir. Her doktor 08:30-17:30 saatleri arasında en fazla 20 hasta muayene etmektedir.

 

Acil Polikliniği ve Genel Polikliniklerde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nın genellikle dördüncü yıl araştırma görevlisi olan doktorları, bir uzman başasistan ve bir profesör doktor öğretim üyesi danışmanlığında hizmet vermektedir.

 

Doktorlarımız    Başa Dön

Yrd. Doç. Dr. Özlem Tekşam

 

Randevu almak için    Başa Dön

Poliklinik muayene randevuları 444 4 444 numaralı telefondan ve www.hacettepe.com.tr adresindeki “Online Randevu Al” linkinden verilmektedir.
Bunların yanı sıra doğrudan polikliniğe başvuru yapılmaktadır.
 
0-17 yaş arası çocuklar muayene edilmektedir.
 
Ankara dışından gelen hastalar kontrol randevuları için telefonla başvurabilirler.
 
Telefon: 0-312-3051139

 

Bölümümüze ulaşmak için    Başa Dön

Genel Poliklinikler ve Çocuk Acil Poliklinik, Çocuk Acil giriş katında yer almaktadır. Bu giriş katında aynı zamanda Özel Poliklinik, Resmi Yazılar, Vezne, Çocuk Acil Sekreterliği, Çocuk Acil Biyokimya, Elektrokardiyogram çekim odası, Yenidoğan Tarama Merkezi, Oral Rehidratasyon Sıvı Tedavisi Merkezi (İshal Merkezi), Diyet Polikliniği, Çocuk Dermatoloji Polikliniği, muayene kaydı yaptırmak ve dosya açtırmak için Mavi ve Yeşil Salon Sekreterliği, bekleme salonları, kan alma ve tedavi odası, tartı odası ve Poliklinik Başhemşireliği bulunmaktadır.

 

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nin Çocuk Acil Girişini kullanılarak Çocuk Acil Polikliniği’ne ve Genel Polikliniklere ulaşabilirsiniz.

 

Genel Poliklinik Şefliği

Telefonlar: 0-312-3051130

0-312-3051131

 

Çocuk Acil Polikliniği

Telefonlar: 0-312-3051136

0-312-3051143

 

Kapı Doktoru

Telefon: 0-312-3051143

 

Mavi ve Yeşil Salon Sekreterlikleri

Telefonlar: 0-312-3051138

0-312-3051139

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr