English | Arama | İletişim

Onkoloji Biyokimya Laboratuvarı

 

Laboratuvarımız Hacettepe Onkoloji Hastanesi’nde Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve Pediatrik Onkoloji Bölümlerinde muayene ve tedavi olan hastalara hizmet vermektedir. Laboratuvarımız Neqas UK Clinical Chemistry Kalite Kontrol Programı’na dahildir ve ayda iki kez eksternal kontrol serumu çalışılmakta ve yurtdışında değerlendirilmektedir. Ayrıca, her sabah günlük kontrol serumları çalışıldıktan sonra hasta örneklerine geçilir.

 

Laboratuvarımızda bir kimyager, üç biyolog, üç sağlık teknisyeni ve bir sekreter hizmet vermektedir. Laboratuvarımız hastalarımıza  en kısa sürede güvenilir sonuç vermek amacı içindedir. Onkoloji hastalarımızın işbirliği ve anlayışına teşekkür ederiz.

 

 Laboratuvarımızda verilen tıbbi hizmetler

 Laboratuvarımızdan yararlanmak için

 Laboratuvarımıza ulaşmak için

 

 

Laboratuvarımızda verilen tıbbi hizmetler    Başa Dön

Laboratuvarımızda, tam kan sayımı, tam idrar tetkiki (günlük ve 24 saatlik idrar), biyokimya ve tümör ‘marker’ları tetkiklerini yapan cihazlar vardır. Ayrıca, ünitemizde yapılamayan tetkikler için serum örnekleri, Hacettepe Erişkin Hastanesi’ndeki ilgili laboratuvarlara yollanmakta ve sonuçlar Onkoloji Biyokimya Laboratuvarı Sekreterliği’nden verilmektedir. Hastaların bir bölümü acil olarak sonuç istenen grubu oluşturmaktadır. Kemoterapi alacak olan hastaların tam kan sayımı sonuçları 5 dakika sonra verilmektedir. Acil biyokimya sonuçları da iki saat sonra verilmektedir. Diğer hastaların sonuçları ise aynı gün saat 16:00’da Laboratuvar Sekreterliği’nden alınabilir. Tetkik sonuçları telefon ile bildirilmemektedir.

 

Laboratuvarımızdan yararlanmak için    Başa Dön

Kan ve idrar örnekleri 08:30-12:30 ile 13:30-16:00 saatleri arasında kabul edilmektedir. Tetkikler için ilgili birimlerde alınan kan/idrar örneklerinizi, tam olarak doldurulan (istenen tetkikler, doktor adı, tanı) ve onaylanmış Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nin Laboratuvar İstek Belgesi ile birlikte Laboratuvar Sekreterliği’ne teslim edebilirsiniz.

 

Laboratuvarımıza ulaşmak için    Başa Dön

Laboratuvarımız Hacettepe Onkoloji Hastanesi’nde zemin katında, girişte soldaki ilk koridorun sonunda bulunmaktadır.

 

Telefon: 0-312-3054246

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr