English | Arama | İletişim

Genel Dahiliye

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

İÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI

GENEL DAHİLİYE BİLİM DALI

 

Genel Dahiliye Bilim Dalı Hacettepe Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalına bağlı bilim dallarından biridir. Genel Dahiliye Bilim Dalı’nda erişkin (16 yaş üstü) hastalarda tanı ve tedavi hizmetleri, modern tıbbın gereklerine uygun olarak bilim dalımızın öğretim üye ve görevlileri başta olmak üzere uzman sağlık personeli tarafından gerçekleştirilmektedir. Genel Dahiliye Bilim Dalı; halen günlük ayaktan hasta bakım hizmetleri yanında İç Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde yer alan yataklı servislerde sorumlu konsültan doktor hizmeti, dahiliye dışı hastane servislerinin dahiliye konsültasyonları, sağlıklı yaşam ve check-up biriminde sağlam insan muayenesi ve sigara bırakma hizmetlerini vermektedir.

 

 Bölümümüzde yapılan tanı ve tedavi çalışmaları

 Doktorlarımız

 Randevu almak için

 Bölümümüze ulaşmak için

 

 

Bölümümüzde yapılan tanı ve tedavi çalışmaları    Başa Dön

Genel Dahiliye Polikliniği, Hacettepe Tıp Fakültesi Hastaneleri İç Hastalıkları Binası'nda bulunmaktadır. Uzmanlık eğitiminin son yılında olan dört araştırma görevlisi, eğitim günü olan Çarşamba günleri öğleden sonraları hariç her gün 12 hasta görmekte olup bu hastalar poliklinik sorumlusu olan öğretim görevlisi uzman doktorlara danışılmakta, gerek duyulan hastalar sabah 11:30 – 12:00 arasında yapılan, bütün Genel Dahiliye ekibinin katıldığı konsültasyon toplantısında tartışılmaktadır. Poliklinikte her gün 48 hasta görülmekte ve gerek görüldüğünde hastaların ihtiyaçları göz önüne alınarak bu sayı artırılmaktadır. Ayda ortalama 1000 hasta, kapsamlı sağlık taramasından geçirilmektedir.
Dahiliye dışı birimlerden istenen (preoperatif değerlendirmeler dahil) konsültasyonlar; önce uzmanlık eğitiminin son yılında olan araştırma görevlileri tarafından, daha sonra ünitemizin öğretim elemanları ile birlikte değerlendirilmektedir. Acil Anabilim Dalından istenen konsültasyonlar da aynı şekilde önce uzmanlık eğitiminin son yılında olan araştırma görevlileri, daha sonra ünitemizin öğretim elemanları ile birlikte değerlendirilmektedir.
Sağlıklı yaşam ve check-up  biriminde bir öğretim üyesi denetiminde son yıl asistanı tarafından sağlık sorunu olmayan insanların genel sağlık kontrolü yapılmakta, koruyucu hekimlik önlemleri uygulanmakta ve sigara bırakma hizmeti verilmektedir.

 

Doktorlarımız    Başa Dön

Prof. Dr. Ş.Gül Öz(Genel Dahiliye Bilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Gülay Sain Güven

Doç. Dr. Alpaslan Kılıçarslan

Doç. Dr. Mine Durusu Tanrıöver

Uzm.Dr. Lale Özışık

Uzm.Dr. Nursel Çalık Başaran

 

Randevu almak için    Başa Dön

Hastaların muayene ve doktor görüşmeleri hafta içi her gün 08:30-11:30 ve 13:30-17:00 saatleri arasında sürdürülmektedir.
Bölümümüzde poliklinik muayene randevuları 444 4 444 numaralı telefondan ve www.hacettepe.edu.tr adresindeki “Online Randevu Al” linkinden verilmektedir.
Bunların yanı sıra Poliklinik sekreterliğinden sonuç randevuları verilmektedir.
17 yaş ila 65 yaş arası hastalar muayene edilmektedir
Not: 65 yaş ve üzeri hastalarımızın dahili branşları ilgilendiren rahatsızlıklar (diabet, hipertansiyon, eklem ağrısı, astım, kemik erimesi, koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği gibi) için öncelikle Geriatri polikliniğinden randevu almaları gerekmektedir.

Poliklinik ve Öğretim Üyeleri Sekreterliği
Telefon: 0-312-3051249 - 0-312-3053029 - 2068 (Bilim Dalı)
 

Bölümümüze ulaşmak için    Başa Dön

Bölümümüzde poliklinik ve klinik hizmetleri başta öğretim üye ve görevlileri olmak üzere uzman sağlık personeli tarafından, her gün, çalışma saatleri içinde düzenli ve kesintisiz olarak sürdürülmektedir.
Bölümümüzün öğretim elemanları ve poliklinik hizmet odaları Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri İç Hastalıkları Binası zemin katındadır.
Yatarak tanı ve tedavisi yapılan hastalar Hacettepe Erişkin Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim dalına bağlı bölüm 75 (7. blok, 5. kat), bölüm 76 (7.blok, 6. kat) bölüm 91 (onkoloji hastanesi 1. kat) yataklı servislerinde izlenmektedir.

Poliklinik ve Öğretim Üyeleri Sekreterliği

Telefon: 0-312-3051249 - 0-312-3053029 - 2068 (Bilim Dalı)

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr