English | Arama | İletişim
Resim
Prof. Dr. İbrahim Halil Güllü
İÇ HASTALIKLARI
MEDİKAL ONKOLOJİ
İstanbul Atatürk Erkek Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. 1984’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni derece ile bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini 1990’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Tıbbi Onkoloji Ünitesi’nde yandal uzmanlık eğitimini 1992’de bitirdi. 1993’te doçent, 1998’de profesör oldu.

1995’te M. D. Anderson Kanser Merkezi’nde klinik araştırmaların yönlendirilmesi konusunda çalıştı.

European Society of Medical Oncology (ESMO) ve American Society of Medical Oncology (ASCO) başta olmak üzere birçok bilimsel kuruluş ve derneğin üyesidir. International Journal of Hematology Oncology Dergisi'nin 15 yıldır editörlüğünü yapmakta olup birçok derginin de yayın kurulu üyesidir.

1990’da iç hastalıkları uzmanlığı esnasında Şeref Zileli– En Başarılı Asistan Ödülü’nü, 1996’da Hacettepe Üniversitesi En İyi Klinik Çalışma Yayın Ödülü’nü, 1997’de Medikal Onkolojide Avrupa Sertifikası’nı ve 2001’de Türk Kanser Savaş Kurumu En İyi Araştırma Ödülü’nü, son olarak da Avrupa Gazeteciler Birliği (European Journalist Union) "Yılın Başarılı Bilim Adamı" ödülünü aldı (2009).

Kanser tedavisinde yenilikler, metastaz biyolojisi, anjiyogenez ve solid tümör tedavileri ile ilgilenmektedir.
 
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr