English | Arama | İletişim
Resim
Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu Çetin
ÇOCUK RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
İzmir Amerikan Kız Koleji’ni ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda 1987’de erişkin psikiyatrisi ve 1993’te çocuk psikiyatrisi uzmanlık eğitimlerini tamamladı. 1993’te doçent, 2002’de profesör oldu.

1988’de TUBİTAK bursuyla İngiltere’de Edinburgh Üniversitesi’nde ergen psikiyatrisi ve aile terapisi , 1994-2002 arası psikanalitik grup terapisi, 1998-2004 arası bireysel psikanaliz ve psikoterapi eğitimlerini aldı.

1993’te A.B.D. ’nde Harvard Üniversitesi’ne bağlı Boston Çocuk Hastanesi’nde çocuk ve ergen psikiyatrisi konularında çalışmalarda bulundu, 2002’de arası Amerikan Sağlık Enstitüsü (NIH)’nün Fogarty International Center’na bağlı MH/DD Araştırmacı Yetiştirme Programında araştırmacı olarak çalıştı, halen de bu programda eğitici görevini sürdürmektedir.

Harvard Macy Enstitüsünden Tıp Eğitimciliği Sertifikası da alan Dr. Çuhadaroğlu 2005 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından, Arnavutluk’da Tiran Üniversitesi’nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanlık Eğitim Programını oluşturan ekipte görevlendirildi.

2008’de U.S. Department of State ‘Federal Asistance Award’ ödülünü aldı.

Halen Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Uluslararası Ergen Psikiyatrisi Derneği’nin (ISAPP) Başkan Yardımcısı, Avrupa Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birliği Yönetim Kurulu üyesi (ESCAP), Uluslararası Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birliği Başkan Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi (IACAPAP), Uluslararası Ergen Araştırmaları Derneği üyesi (EARA), Amerikan Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Akademisi’nin (AACAP)Uluslararası Komitesinde davetli üye ve Ergen Psikiyatrisi Komitesinde Konsültan üye olarak bulunmaktadır.

Ergenlik dönemi sorunları ve tedavileri, kaygı ve duygudurum rahatsızlıkları, kendine zarar verme, özkıyım girişimi, yeme problemleri, dikkat eksikliği hiperaktivite rahatsızlığı, bireysel ve grup psikoanalitik psikoterapileri ağırlıklı çalışma alanlarını oluşturmaktadır.
 
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr