English | Arama | İletişim
Resim
Prof. Dr. Muharrem Yazıcı
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987’de mezun oldu. Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1992’de tamamladı. 1992-1996 yılları arasında İnönü ve Ondokuz Mayıs Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1997’de doçent, 2003'te profesör oldu.

1995 ila 1996 yılları arasında ABD’de Kansas Üniversitesi’nde omurga cerrahisi alanında 1 yıl süreyle uzmanlık sonrası eğitimini tamamladı. Uluslararası Skolyoz Araştırmaları Derneği’nin (SRS-Scoliosis Research Society) 2002 International Travelling Fellowship ve Avrupa Pediatrik Ortopedi Derneği’nin (EPOS-European Pediatric Orthopedic Society) 2003 Travelling Fellowship ödüllerini kazanarak birer ay süreyle ABD’nin 14 ayrı merkezinde omurga cerrahisi ve pediatrik ortopedi alanlarında konferanslar verdi. 2001 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) Rıdvan Ege Bilimsel Araştırma Ödülü’ne ve 2005 yılında TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülü’ne layık görüldü. SRS Growing Spine (küçük çocukların omurga sorunları) komitesi başkanlığı, Program Komitesi üyeliği; EPOS Yönetim Kurulu üyeliği ve Bilimsel Komite başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen EPOS Gelecek Dönem Başkanlığı görevini sürdürmektedir ve 2012 yılından itibaren de bir yıl süreyle EPOS'a Başkan olarak hizmet edecektir. Springer-Verlag tarafından yayımlanan “Growing Spine” kitabının üç editöründen biridir. Editörlüğünü yaptığı " Non-idiopathic Spinal Deformities in Young Children" başlıklı bir diğer kitap, aynı yayınevi tarafından 2011 yılı içinde yayımlanmıştır.

Özel uzmanlık alanları çocuk ortopedisi ve çocuk omurga hastalıklarıdır. Özellikle çocukların doğumsal ve kas-sinir hastalıklarına bağlı iskelet sorunlarıyla ilgilenmektedir.
 
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr