English | Arama | İletişim
Resim
Prof. Dr. Oğuz Öğretmenoğlu
KULAK-BURUN-BOĞAZ
1982 yılında Ankara Fen Lisesi'nden mezun olduktan sonra tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1988'de tamamladı.

1988 ve 1992 arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini aldıktan sonra aynı bölümde öğretim görevlisi ve daha sonra yardımcı doçent oldu.1997’de doçent, 2004’de profesör oldu. 2000 ve 2003’de toplam 4 ay süre ile davetli olarak Mayo Clinic (Rochester, Minnesota), Stanford Sleep Centre (Paolo Alto, California), Settlif Sinus Centre (Sioux Falls, South Dakota), Loyola ve Illinois Üniversiteleri (Illinois, Chicago) gibi ABD deki çeşitli merkezlerde bulundu.

Anabilim dalınca görevlendirilmesi üzerine Hacettepe Üniversitesi KBB bünyesinde Uykuda Solunum Durması - Horlama ve Allerjik Rinit ünitelerinin kurulmasına önayak oldu.
Yurtiçi ve yutdışı birçok meslek derneği üyesidir. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği yönetim kurulunda çalışmış olup, halen Türk Rinoloji Derneği ve Otorinolaringolojik Allerji Derneği Genel Sekreteri olarak aktif çalışmalarını yürütmektedir.

100'den fazla bilimsel makale ve tebliği vardır. Özellikle burun hastalıkları, yüz-burun estetiği ve horlama-uykuda solunum durması üzerine odaklanmıştır. Bu bağlamda erişkin ve çocuklarda sinüzit, burun tıkanıklıkları ve estetiği, burun-maksilla- nazofarinks tümörleri, horlama ve buna neden olabilecek geniz eti ve bademcik sorunları ile ilgilenmektedir.
 
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr