English | Arama | İletişim
Resim
Prof. Dr. Ali Ayhan
KADIN HASTALIKLARI-DOĞUM
İlk, orta ve lise öğrenimini Anamur Ortaköy Bölge İlkokulu, Anamur Ortaokulu ve Silifke Lisesi’nde yaptı. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. 1967-1971 yılları arasında H.Ü.T.F. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde uzmanlık öğrenimini tamamladı. 1973 yılında öğretim üyesi olarak göreve başladığı H.Ü.T.F. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda 1979 yılında doçent, 1988' de profesör oldu.

1982 yılında State University of New York at Buffalo’da jinekolojik onkolojide tanı ve yenilikler, kolposkopi ve lazer üzerine çalışmalar yaptı. Aynı yıl University of British Columbia-Vancouver’da mikrocerrahinin temel prensipleri üzerine çalıştı.

Halen Kanser Savaş Kurumu Derneği ve Hacettepe Kadın Doğum Kliniği Gelişme Derneği, Ankara Jinekoloji Derneği üyeliği yanında Jinekolojik Onkoloji Derneği’nin kurucu üyesi ve halen başkanıdır. Ayrıca ‘International Gynecologic Cancer Society’ üyesidir. 2005 yılında ESGO (European Society of Gynecologic Oncology)’nin ortadoğu temsilcisidir.

Kadın kanserleri ile kanser öncüsü lezyonların tanı ve tedavisi, kanser taraması ve kolposkopi ile ilgilenmektedir.
 
Telefon:  0-312-3051805
E-posta: aayhan@hacettepe.edu.tr
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr