English | Arama | İletişim
Resim
Doç. Dr. İbrahim Esinler
Kadın Hastalıkları-Doğum
İlk ve orta eğitimini Denizli’de tamamladı. 1991 yılında İzmir Fen Lisesini bitirdikten sonra Türkiye 64. olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü’ne girdi. Aynı yıl İş Bankası Altın Genç Ödülü’nü aldı. 6 yıllık tıp eğitimini döneminde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) özel başarı bursunu aldı. 1996 yılında Prof. Dr. Şeref Zileli, Yılın Başarılı Öğrencisi Ödülü kazandı. 1998 yılında tıp doktoru oldu.

Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavında Türkiye 4.’sü olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

2003 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 2004’te Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’nda uzman olarak çalıştı. 2005 yılında 6 ay süre ile Hacettepe Üniversitesi Üremeye Yardımcı Teknikler (ÜYT) merkezinde çalıştı ve ÜYT klinisyen sertifikası aldı. 2006’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı.
2009’da yardımcı doçent, 2010 yılında doçent oldu.

Amerika Birleşik Devletlerinde EastRidge Hastanesi (Dr. C.Y.Liu), Chattanooga, Tennessee ve Nortside Hastanesi (Dr. Ceana Nezhat), Atlanta, Georgia da Nisan 2008-Ağustos 2008 tarihleri arasında Jinekolojik İleri Düzey Endoskopik Cerrahi eğitimi aldı.

Laparoskopik Histerektomi, laparoskopik supraservikal histerektomi, ileri seviye endometriozisin laparoskopik cerrahi tedavisi, laparoskopik miyomektomi,, idrar kaçırma için laparoskopik cerrahiler (BURCH vb.), laparoskopik pelvik taban rekonstruksiyonu, laparoskopik ovarian cerrahiler (kistektomiler vb.), kronik pelvik ağrı için laparoskopik cerrahiler, historoskopik cerrahiler, kısırlık (Kadına ve erkeğe ait nedenler, açıklanamayan kısırlık vb.), yumurtlatma tedavileri, aşılama, tüp bebek (Yumurtlatma, yumurta toplama, embriyo transferi vb.), tekrarlayan gebelik kayıpları (düşükleri), endometriozis, endometrioma (çikolata kisti), Polikistik Over Sendromu (PCOS), aşırı kıllanma, adet görmeme, doğuştan rahim sakatlıkları (çift rahim, küçük rahim, rahim içi perde vb.), endokrin problemleri, vajinal histerektomi (rahmin vajinal olarak alttan çıkarılması), sistosel onarımı (sarkmış olan idrar torbasının düzeltilmesi), rektosel onarımı (sarkmış olan rektumun düzeltilmesi) ve sakrospinöz ligament fiksasyonu (sarkmış olan organların daha yukarıda olan sert bir ligamente asılması) alanlarında çalışmaktadır.

Laparoskopi Sertifikası, Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Eğitim Sertifikası, Advanced Operative Laparoscopy (ABD) sertifikalarına sahiptir.
 
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr