English | Arama | İletişim
Resim
Sevgi Bakır
HEMŞİRE MÜDÜRÜ
Ankara Abidinpaşa Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1990’da Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu’nda Hemşirelikte Yönetim dalında yüksek lisans yaptı. Halk Sağlığı Hemşireliği dalında doktora programına devam ediyor.

1986’da Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi’nde göreve başladı. Çeşitli kliniklerde 6 ay süren rotasyon programından sonra Erişkin Hastanesi Hemşire Müdürlüğünde (süpervizör) şift sorumlu hemşiresi olarak çalıştı. 1990-1993 yılları arasında ameliyathane başhemşiresi olarak görevlendirildi. Bu görevi 1993 yılına kadar sürdürdü 1995 yılında Hemşire Müdürlüğü’nde Ameliyathane ve Yoğun Bakımlar Bölüm Sorumlusu olarak hizmetini sürdürdü. Bölüm sorumlusu olduğu bu dönemde aynı zamanda Ameliyathaneler Yürütme Kurulu üyeliğini de sürdürdü. 2002 Eylül ayından itibaren Erişkin Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildi.

1998’de Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Stratejik ve Çağdaş Yönetim Eğitimi, 1999’da H. Ü. Finansal Araştırmalar Merkezi’nde Hastane İşletmeciliği eğitimi, 2002’de Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’nde (TÜSSİDE) Temel Kalite Kavramları ve Kurum Kültürü eğitimi ve Süreç Yönetimi eğitimleri, 2003’de TÜSSİDE’de Eğiticilerin Eğitimi I, Öğretim Programlarının Geliştirilmesi I, Stratejik Yönetim Sistemi Çalışması, Eğiticilerin Eğitimi II, Temel Kalite Kavramları ve Kurum Kültürü, Stratejik Yönetim Sistemi Çalışması ve Öğretim Programları Geliştirilmesi II eğitimleri aldı.
 
Telefon:  0-312-3051108
E-posta: sevgib@hacettepe.edu.tr
Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr