English | Arama | İletişim
Başvuru İşlemleri

Muayene ve Yatarak Tedavi için Sevk İşlemleri

Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur)

Yeşil Kart

Özel Sigorta
    Groupama

Ücretli

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur)

15 Haziran 2007 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) kapsamındaki hastalar, sevkle veya doğrudan hastanelerimize başvurabileceklerdir. Başvuru sırasında aranacak belgelerin neler olduğu ve konu hakkında daha detaylı bilgi için http://www.sgk.gov.tr/doc/teblig/SaglikUygulamaTebligi.html ’ne buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yeşil Kart

Yeşil Kartlı hasta iseniz , muayene olacağınız veya yatış yapacağınız bölüm adına herhangibir üçüncü basamak devlet hastanesinden  ( Eğitim ve Araştırma ) yada Üniversite hastanesinden alınmış sevk yazınızı getirmeniz gerekmektedir. Hastanelerimizde yatarak tedavi gördüğünüz süre içerisinde gerekli görülebilecek servisler arası transferlerde, geçiş yaptığınız servis adına yeni sevk getirmeniz gerekmektedir. Sevk işlemleri ve geçerliliği ile ilgili sorularınız için Sosyal Hizmetler Bölümü’ne başvurabilirsiniz.

 

 

Özel Sigorta    

 

Groupama    

Groupama sigortalılarına ayakta ve yatarak her türlü muayene, tetkik ve tedavi hizmeti provizyon almak kaydıyla verilmektedir. Her türlü muayene (acil hariç) ile özel fark ücreti olan tüm tetkik ve tedaviler ÖZEL İŞLEMLER kapsamında yapılmaktadır. Muayene olmak için mesai saatleri içerisinde öncelikle Erişkin Hastanesi’nin C katında bulunan sigorta şirketi bankosuna başvurmanız gerekmektedir. Sigorta şirketi yetkilisinin size vereceği provizyon formuyla birlikte muayene olacağınız polikliniğe başvurabilirsiniz. Mesai dışı gün ve saatlerde ise Erişkin ve Çocuk Hasta Kabul ünitelerine başvurmanız gerekmektedir. Hastanelerimizin acil servislerine başvurmanız halinde, ücretli hasta prosedürü uygulanmak suretiyle gerekli tetkik ve tedavi işlemleriniz derhal yapılacak; tedavinin bitimini müteakip ilk mesai günü içerisinde ise Groupama yetkilisine başvurmanız gerekecektir. İşlemlerle ilgili sorularınız için Groupama bankosuna, Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne veya Fatura Tahakkuk Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz.

 

Ücretli Hasta    

Ücretli hasta iseniz muayene ücretini veya yatış avansını yatırarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hastanelerimizde göreceğiniz tüm tıbbi hizmetler karşılığında ödemelerinizi makbuz karşılığında yapmalı ve işlemleriniz tamamlanıncaya kadar da bu makbuzları saklamalısınız.

 

Not : Sosyal sağlık kurumlarının karşılamadığı bazı özel farklar aşağıda belirtilmiştir.

Otelcilik Hizmeti Ücreti (1.sınıf tek kişilik oda ve suit oda için)

Refakatçi Ücreti (1. sınıf tek kişilik oda için)

Otelcilik Hizmeti Ücreti (iki kişilik banyolu oda için)

SGK’ nın karşılamadığı tetkik ücreti

SGK’ nın karşılamadığı cerrahi ve girişimsel işlemlerin ücreti

Estetik amaçlı yapılan ameliyat ücreti


Not: Ücretler konusunda ayrıntılı bilgi için Hasta Kabul Ünitesi ile irtibat kurabilirsiniz.
       

 

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr