English | Arama | İletişim
Randevu almak için

Lütfen bölümlerinden randevu almak istediğiniz hastanemizin üzerini tıklayınız.

Hacettepe Erişkin Hastanesi

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi

Hacettepe Onkoloji Hastanesi

Hastanelerimiz bölümlerinde randevu alma işlemleri,  telefonla veya internet üzerinden yapılmaktadır. Telefonla randevu 444 4 444 hattından alınabilmektedir. 

Ancak bazı bölümler için telefonla ve internet üzerinden verilen randevu kontenjanı kısıtlı sayıda olduğundan bölüm sekreterlikleri ile irtibata geçilerek ayaktan başvurularda randevu verilip verilmediği hususunda bilgi alınabilir.  
  
Yeşil kartlı, 2022'li ve köy korucusu olan vatandaşlarımızın hastanelerimizden randevu alabilmeleri için Sağlık Bakanlığına bağlı üçüncü basamak devlet hastanesinden (Eğitim ve Araştırma) ve herhangi bir Üniversite Hastanesinden sevk almış olmaları gerekmektedir.

Estetik amaçlı olarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalına başvuran hastalarımıza verilen hizmetler geri ödeme kapsamında olmadığından ilgili hizmet bedelleri hastalarımızdan tahsil edilmektedir.

Polikliniklerimize kayıt için başvurunuz sırasında T.C. kimlik numarası içeren resmi bir kimliğin ibraz edilmesi zorunludur.

Sonuç göstermek için randevu almanıza gerek yoktur. Ancak sıramatik bulunan polikliniklerimizde sonuç göstermek için sıra alınması gereklidir.
 
Bölümlerimizde öğretim görevlileri tarafından özel hasta muayenesi yapılmaktadır.
 
Hastanemizde öncelikli olarak hizmet verilebilecek hastalar; ilgili mevzuat uyarınca acil, adli, yaşlı ve özürlü hastalarımız ile Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malül ve gazilere (kimlik ibraz edilmesi halinde) öncelik hakkı tanınmaktadır.
 
Öncelik hakkı tanınan hastaların hakları saklı kalmak kaydıyla, 444 4 444 no’lu telefondan veya online randevu alan hastalar mümkün mertebe randevu aldıkları saatte muayene edilecektir.
 
65 yaş ve üzeri hastalarımızın dahili branşları ilgilendiren rahatsızlıklar (diabet, hipertansiyon, eklem ağrısı, astım, kemik erimesi, koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği gibi) için öncelikle Geriatri polikliniğinden randevu almaları gerekmektedir.
 
Prevantif Onkoloji:
 1-      Sigara içiyor ve bırakmak istiyorsanız,
2-      Bireysel kanser riskinizin değerlendirilmesini istiyorsanız
3-      Kanserde erken tanı ve tarama ile ilgili bilgilenmek istiyorsanız
 Prevantif Onkoloji Bölümünden randevu alabilirsiniz.

Çocuk Hematoloji

Çocuk Hematoloji bölümünde takipte olan hastalarımız 18 yaş üstü olsa dahi Çağrı Merkezimizden randevu alabilmektedirler.Telefonla Randevu Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar
 
·         Hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında randevu telefonumuz 444 4 444 ü arayarak, randevu alabilirsiniz.
·         Randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.
·         Randevunuzu ilgili poliklinik için en fazla 6 (altı) gün sonrasına alabilirsiniz.
·         Yalnızca Ortopedi bölümü için 10 (on) gün sonrasına alabilirsiniz. Ortopedi bölüm randevuları sadece Pazartesi günleri verilmektedir.
·         Muayene olacağınız poliklinik sekreterliğine giderek giriş işlemlerinizi yaptırınız. Polikliniklerimize kayıt için başvurunuz sırasında T.C. kimlik numarası içeren resmi bir kimliğin ibraz edilmesi zorunludur.

  • Randevu alınmasına rağmen, 3(üç) defa randevu gününde polikliniklerimize başvurmayan hastalarımızın, telefonla randevu sisteminden yararlanması engellenecektir.


İnternet Üzerinden Randevu Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar
 
·         Online randevu almaya çalışan hastalarımızın kapalı olarak görüldüğü zaman randevu kontenjanlarının, ayaktan başvuru veya telefonla randevuya ayrıldığının bilinmesi gerekmektedir.
·         İnternet üzerinden aldığınız randevuları, "ONLİNE RANDEVU AL" butonuna tıklayınız.
·         BÖLÜM SEÇİMİ alanından muayene olmak istediğiniz polikliniği seçiniz.
·         Randevu isteğinde bulunmak için bilgileri tam ve doğru olarak doldurunuz.
·         Randevunuzu ilgili poliklinik için en fazla 6 (altı) gün sonrasına alabilirsiniz.
·         Randevu alınmasına rağmen, iptal edilmediği takdirde, 3(üç) defa randevu gününde polikliniklerimize başvurmayan hastalarımızın, internet randevu sisteminden yararlanması engellenecektir.
 

 - Radyoloji Anabilim Dalı MR-BT Ünitesi tetkikleri ile ilgili bilgi almak için 305 31 62 nolu telefonu arayınız.   

 

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr